Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, w którym przebywanie wiąże się z relaksacją, błogim spokojem i chwilą zadumy. To właśnie tam odbywa się aromatyczną, kojącą kąpiel, wykonywane są domowe zabiegi SPA lub załatwiane potrzeby fizjologiczne. W związku z tym w łazience kluczowe jest właściwe dobranie zapachu, który będzie dostosowywał się intensywnością i kompozycją zapachową do odprężającej aury panującej w otoczeniu. Dzięki poniższemu artykułowi dowiesz się, jakie zapachy pasują do łazienki.

Zapach i jego ogromny wpływ na samopoczucie

Węch jako jeden z pięciu najsilniejszych zmysłów ludzkich (choć współcześni naukowcy podważają to stwierdzenie, potwierdzając istnienie większej ilości zmysłów) pełni ogromną funkcję w naszym organizmie. To dzięki niemu można tak naprawdę poczuć smak wybranej potrawy, bowiem to właśnie głównie węch jest odpowiedzialny za smak kosztowanych przez ludzi smakołyków. Również potrafi przywołać wspomnienia poprzez rozpoznanie aromatów, które towarzyszyły w kluczowym momencie życia. Oprócz tych niesamowitych właściwości można wymienić jeszcze jedną z jego niezwykłych umiejętności – dzięki wybranym kompozycjom zapachowym, potrafi on wywoływać emocje, a nawet uczucia np. przez piżmo czy paczulę wzbudza pożądanie, a przez nuty cytrusowe oddaje uczucie beztroski i spontaniczności.

Wobec tego oczywiste jest, że zapachy w bardzo silny sposób oddziałują na nasze zmysły, wzmagając tym samym wzajemne przyciąganie, silnie relaksując, wywołując emocje smutku czy radości i karmiąc pożądanie. Nie powinno Cię dziwić zatem, że  już wieki temu wzbudzały ogromne poruszenie, czego efektem jest, choćby bogata historia perfumiarstwa – aromaty potrafią zadziałać na psychikę i samopoczucie człowieka dużo intensywniej niż dźwięki czy obrazy. Dlatego tak istotną kwestią jest właściwy dobór zapachów do pomieszczeń, w których często przebywasz.

Ciekawe zapachy do łazienki dostępne w różnych formach

Dobierając zapach do Twojej łazienki, na pewno musisz pamiętać, by nie był on zbyt intensywny – jego woń powinna zaledwie delikatnie muskać Twe nozdrza i nie odwracać uwagi od bieżących zajęć. Zbyt mocne zapachy łazienkowe mogą tylko niepotrzebnie wywołać rozdrażnienie, mdłości, a nawet bóle głowy – muszą zatem  przybrać form delikatnego bukietu zapachowego. Wśród najpopularniejszych zapachów do łazienki występują te:

  • kwiatowe; najczęściej są mieszanką lawendy, hibiskusa i jaśminu oraz dodatkowej, odświeżającej nuty np. sosny,
  • odświeżające; to te z dodatkiem leśnych, drzewnych lub cytrusowych aromatów, jak bambus, zielona herbata, olejek sosnowy czy cytryna,
  • morskie; mają przywoływać wspomnienia lub myśli związane z wodą. Do ich produkcji używa się najczęściej zapachów bawełny, wanilii i innych morskich aromatów,
  • subtelne; które są kompozycją liczi, kwiatu lotosu, orchidei, bawełny.

Zapachy do łazienki występują również w najróżniejszych formach. Są dostępne np. w sprayu czy aerozolu – pełnią one funkcję szybkiego odświeżenia pomieszczenia – we flakoniku z dołączonymi patyczkami, które uwalniają zapach tak długo, póki preparat się nie skończy lub w kulkach zamkniętych w opakowaniu, które wydobywają wybrane nuty zapachowe w konkretnej intensywności – jest to zależne od stopnia uchylenia przez Ciebie otworu uwalniającego zapach.

Najlepsze zapachy do łazienki

Znając już przeznaczenie zapachów do łazienki, ich formę i ogólnodostępne aromaty, możesz swobodnie wybrać interesujący Cię produkt, kierując się własnymi upodobaniami. Na https://pachnacaszafa.pl/kategoria-produktu/produkty/zapachy-do-lazienki/ znajdziesz najróżniejsze zapachy do Twojej łazienki w wielu formach (flakonik z patyczkami, spray lub kulki). Egzotyczny, bawełniany, a może leśny aromat? Zdecyduj sam, który z zapachów zagości w Twojej łazience!