zabawki dla dzieci

Urodziny to bardzo wyczekiwany i ważny dzień w roku dla każdego dziecka – chociaż wiadomo, że dorośli również lubią świętować z tej okazji. Ale jeżeli masz dzieci, to z pewnością wiesz, że dzień urodzin jest dla nich szczególny – tort ze świeczkami, zaproszeni goście, no i oczywiście prezenty. Wszystko to wywołuje mnóstwo emocji i wrażeń. Każdy rodzic stara się, aby miłe wspomnienia pozostały w pamięci dziecka na długo.

Oprócz rodziców, dużą rolę odgrywają także chrzestni, oni również bardzo często włączają się w przygotowanie całej uroczystości. Niejeden rodzic chrzestny zastanawia się, co na prezent dla chrześniaka kupić. Opcji jest naprawdę bardzo dużo, a wybór odpowiedniego i trafionego prezentu zależy przede wszystkim od wieku dziecka oraz jego zainteresowań.

Prezent dla małego chrześniaka, co wybrać?

Pomysł na prezent urodzinowy dla chrześniaka, który jest jeszcze malutki, to np.:

  • Ubranka  jest to wybór bardzo praktyczny, który z pewnością odciąży domowy budżet rodziców. W sklepach z odzieżą dziecięcą możesz znaleźć mnóstwo części garderoby w wielu wzorach i kolorach na każdą porę roku. Jedynym istotnym czynnikiem jest tutaj znajomość konkretnego rozmiaru, aby uniknąć zwrotów lub wymiany.  
  • Przedmioty codziennego użytku – jest to dobry prezent dla chrześniaka i z pewnością przydatny. Tutaj możesz zdecydować się m. in. na różnego rodzaju kocyki, maty do leżenia, rożki niemowlęce, kołderki, poduszeczki oraz wiele innych ciekawych akcesoriów. 
  • Zabawki – wybór jest naprawdę ogromny – począwszy od różnego rodzaju akcesoriów kontrastowych czy karuzeli do łóżeczka dla najmłodszych, a kończąc na kolorowych klockach, pluszakach (np. szumiących – ostatnio bardzo popularnych), piłeczkach sensorycznych, sorterach kształtów czy samochodach dla dzieci już nieco starszych. To oczywiście tylko kilka opcji, na które możesz się zdecydować przy wyborze prezentu dla chrześniaka na jego urodziny.

Prezent dla starszego chrześniaka – jakie są możliwości?

Starsze dzieci mają już inne zainteresowania i oczekiwania niż te młodsze. Dlatego prezent dla chrześniaka na urodziny musi być dobrze przemyślany, zwłaszcza jeśli dziecko ma już kilka lub kilkanaście lat. Warto wiedzieć, co może mu się przydać, co będzie rozwijało jego pasje i co sprawi, że prezent będzie wyjątkowy.

Oprócz różnego rodzaju zabawek oraz gier edukacyjnych, które zawsze są dobrym wyborem, bo świetnie wspomagają rozwój dziecka oraz rozbudzają jego ciekawość poznawania świata, możesz sprezentować swojemu chrześniakowi np.:

  • Wyjazd w jakieś ciekawe miejsce – w zależności od jego zainteresowań może być to wypad w góry, nad morze, pływanie, wspólne łowienie ryb w jeziorze, rejs statkiem, czy zwiedzanie zabytków. Możliwości jest naprawdę dużo, a wszystko zależy od środków finansowych, jakimi dysponujesz, bo może to być zarówno wycieczka w granicach naszego kraju, ale równie dobrze lot w jakieś egzotyczne miejsce. 
  • Karnet na siłownię – taki prezent z pewnością ucieszy tych nastolatków, którzy chcą zadbać o swoją kondycję oraz sylwetkę.
  • Voucher kinowy – idealny dla miłośników oglądania filmów, które można zobaczyć w dowolnie wybranym czasie.
  • Przejazd na torze kartingowym  jest to świetna zabawa dla starszych chłopców i nie tylko, bo również dorośli mają ogromną frajdę z jazdy na takim torze. To bez wątpienia mnóstwo emocji i pozytywnych wrażeń, szczególnie za pierwszym razem. 
  • Lot w tunelu aerodynamicznym – to propozycja dla miłośników mocnych wrażeń i pasjonatów lotnictwa. Świetny prezent dla starszego chrześniaka, chociaż trochę kosztowny, więc warto przygotować się na taki wydatek odpowiednio wcześniej. 
  • Lot widokowy balonem – najlepiej w miejscu z pięknymi widokami, jak np. nad górami lub w innym równie atrakcyjnym rejonie.

Pomysłów na prezent dla chrześniaka możesz znaleźć naprawdę dużo. Coś wyjątkowego na pewno warto podarować mu z okazji specjalnych rocznic, no i oczywiście na 18-stkę. Szczególnie te oryginalne prezenty sprawiają wiele radości i na pewno pamięta się je bardzo długo. 

Na pewno każdy lubi dostawać podarunki – jest to bez wątpienia bardzo miłe. Jednak obdarowywanie innych daje również wiele radości i satysfakcji, a drobne niespodzianki można dawać nawet codziennie.