zakupy

Wózek na zakupy – jaki wybrać? Zanim przejdziemy do samego zakupu naszego nowego sprzętu, w tym miejscu należy się zastanowić, co jest dla nas najważniejsze. Funkcjonalność, estetyka a może moda. W internecie dostępne są różne modele, kolory, kształty. Tak więc wszystko w naszych rękach i fantazji.

Zastanów się dwa razy, zanim kupisz wózek na zakupy, abyś nie żałował

Jaki wózek na zakupy – mając do wyboru tak duży rodzaj dostępnych na rynku modeli wózków na zakupy powinniśmy się bardzo dobrze zastanowić, do czego ma on nam służyć. Gdzie będzie wykorzystywany? Jaka waga zakupów czy też towarów będzie nim przewożona. Jakie gabaryty będzie mieć to co chcemy w nim przewozić. Od czego zacząć?

Tkanina, z jakiej wykonany jest wózek, powinna być wodoodporna i łatwa w utrzymaniu czystości. Najlepiej, aby można było ją prać w pralce, oczywiście kiedy torbę jesteśmy w stanie ściągnąć ze stelaża. Jeżeli model naszego wózka posiada kieszonki ważne, aby zamki były mocne, najlepiej zakryte w taki sposób, aby żadna woda ani bród nie weszły nam w ząbki zamka, jednocześnie blokując jego funkcję. Bardzo dobrze gdy wózek ma elementy odblaskowe – to pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa, kiedy będziemy się poruszać w miejscach, gdzie jeżdżą również samochody, czy też rowerzyści. Kolejny element, na jaki należy zwrócić uwagę to koła – możemy mieć plastikowe, ale również gumowe. W tym wypadku ważne jest, aby wózek poruszał się lekko do przodu czy też do tyłu. A jeżeli posiada możliwość poruszania się z nami po schodach, po prostu się nie tłukł, chyba że chcemy, aby wszyscy wiedzieli, że właśnie idziemy. Niektóre koła posiadają tzw. chlapacze, to chroni nam torbę znajdującą się na wózku, aby nie została zabrudzona gdy poruszamy się po mokrej nawierzchni. Ważne też, aby wózek posiadał możliwość zablokowania kół. Mimo wszystko chcemy mieć nad nim kontrolę.

Duży wózek na zakupy to rzecz względna

Powierzchnia torby tzw. główna kieszeń może się składać np. z głównego zbiornika, ale może również posiadać osobną kieszeń termiczną, do której możemy zapakować mięso, wędliny, napoje, sery na wyjazd za miasto z rodziną. Torby mogą posiadać mniejsze kieszonki zamykane na zamek – tam możemy sobie przechowywać książki, czasopisma kiedy będziemy chcieli po zakupach zatrzymać się w parku, aby poczytać ulubioną lekturę a przy okazji być pewnym, że nie zabrudzimy jej zakupami. Często torby mają również boczne kieszenie czy to z pełnego materiału, czy to siateczkowe.

Jaki wybrać wózek na zakupy, aby być pewnym, że będziemy zadowoleni?

Kolejna sprawa to podłoże, po jakim nasz wózek będzie się przemieszczać. Najlepszy w tym wypadku sprawdzi się wózek, który będzie mógł poruszać się po piasku, po kamieniach, po kostce brukowej, z łatwością będzie mógł wjechać na chodnik. Jednym słowem powinien móc się poruszać po każdym podłożu po gładkim, po wyboistym, po miękkim. Jeżeli mieszkamy w bloku, gdzie nie ma windy, ważne, aby miał funkcję prostego wjazdu po schodach, tzw. system 3 kółek.

Stelaż jako ważny element wózka na zakupy

Sam stelaż powinien być składany, ponieważ będzie on po złożeniu zajmował mniej miejsca czy to w domu, czy np. w samochodzie, jeżeli będziemy chcieli wziąć nasz wózek ze sobą na wycieczkę. Najlepiej, aby sam stelaż był wykonany z lekkiego, lecz solidnego materiału, tak aby jego waga była jak najmniejsza. Duży wózek na zakupy powinien mieć funkcje stabilnego postawienia go w pozycji pionowej tak, aby się nie wywrócił. To pozwoli nam podczas zakupów mieć wolne obie ręce, kiedy chcemy np. sprawdzić cenę, zwarzyć towar na wadze dostępniej w sklepach samoobsługowych czy też zdezynfekować ręce wchodząc do sklepu. Funkcja ta będzie zachowana dzięki stabilnemu stelażowi.

Wózek na zakupy, jaki kupić? – teraz odpowiedź na to palące pytanie nie powinna dla Ciebie stanowić problemu. Należy jednak na wózek na zakupy popatrzeć nieco szerzej, nie powinien on być traktowany jako przywilej osób starszych. Wszyscy w każdym wieku mamy problemy z kręgosłupem, kolanami a od noszenia ciężkich rzeczy nie raz bolą ręce. Przecież możemy go wziąć ze sobą, gdy jedziemy z rodziną za miasto na piknik, kiedy wybieramy się na plaże czy jedziemy sami na weekend – a wiemy, że nie będziemy potrzebować wielu rzeczy. Pomyśl o tym wszystkim, wybierając wózek dla siebie i swojej rodziny.