wycieczka

Przebywanie nieustannie w domu zaczyna w pewnym momencie robić się monotonne i przytłaczające. Człowiek naturalnie potrzebuje od czasu do czasu zmieniać otoczenie, aby dobrze czuć się psychicznie. Niestety, ale wyjście do pracy czy do szkoły to nie to samo, co zmiana otoczenia. W momencie, kiedy nie posiada się wystarczającej ilości czasu lub możliwości, warto jest chociażby wybrać się na weekendową wycieczkę. Tylko dokąd najlepiej byłoby się udać?

Gdzie wybrać się na weekend?

Gdzie wybrać się na weekend? To pytanie zadawane jest o każdej porze roku, kiedy szykuje się w końcu jakiś wyjazd. Aby dobrze go spędzić, niekoniecznie trzeba wyjeżdżać gdzieś za granicę, ponieważ u siebie również posiadamy wiele wartych zainteresowania punktów, prezentujących się niezwykle przez cały rok.

Jakie są najlepsze miejsca w Polsce, do których warto wybrać się na weekend? Można byłoby pomyśleć, że w naszym kraju nie ma nic ciekawego, poza niektórymi miastami, jak na przykład Wrocław, Kraków czy Warszawa. Jednakże poza tymi miejscowościami istnieje wiele innych ciekawych miejsc, o których ludzie zapominają. Jednym z nich jest Lublin, który ma do zaoferowania turystom bardzo wiele atrakcji i interesujących punktów wartych odwiedzenia. Miasto to jest jednym z największych, jakie położone są na wschodzie naszego kraju. Szczyci się pięknym Starym Miastem, licznymi zabytkami i szeroką ofertą turystyczną. Warto jest zainteresować się wyjazdem na Lubelszczyznę, aby poznać nieznane dotąd budowle i historie.

Co ciekawego w Lublinie?

Lublin posiada bardzo ciekawą historię, przez co powinien być jednym z obowiązkowych punktów na mapie do zwiedzenia, a jednak ludzie ciągle o nim zapominają. To tu przecież, wydarzyły się jedne z ważniejszych zdarzeń historycznych, takich jak Unia Lubelska czy ustanowienie Trybunału Koronnego dla Małopolski. Miasto straciło swoją świetność w XVII wieku, a spowodowały to najazdy Kozaków, Rosjan i Szwedów oraz liczne klęski żywiołowe. Dopiero podczas zaboru rosyjskiego, nadeszła jakaś szansa dla Lublina. Rozpoczęło się budowanie manufaktur, budynków użyteczności publicznej, a ponadto utworzono połączenie kolejowe z Warszawą. Na tym rozwoju bardzo skorzystała ludność polska, a także i żydowska gmina, która ówcześnie była jedną z najprężniej działających w kraju.

Lublin jest miastem, które przyjemnie zwiedza się, zarówno wybierając się na krótsze wycieczki, jak i dłuższe urlopy. Wszystko zależy głównie od samego rozplanowania sobie zwiedzania. Na mapie miasta znajdą się pozycje, które należy obowiązkowo zwiedzić i bez tego wręcz nie można wyjechać z Lublina oraz takie, które są drugorzędne, jednak również warte zainteresowania.

Atrakcje Lublin

Obowiązkowe do zwiedzenia jest Stare Miasto oraz Wzgórze Zamkowe, na którym znajduje się Zamek Lubelski, muzeum, kaplica Świętej Trójcy i średniowieczny donżon. Następnie na liście znajduje się historyczne Wzgórze Czwartek, a także okoliczne zabytki, między innymi kościół św. Mikołaja i Sobór Przemienienia Pańskiego. W Lublinie także piękne są tarasy zamkowe, a na dachu centrum handlowego VIVO znajduje się punkt widokowy.

Pokoje gościnne Lublin

W mieście roi się od baz noclegowych, dzięki czemu bez problemu uda się każdemu znaleźć pokoje gościnne (Lublin), które zapewnią doskonały odpoczynek, po aktywnie spędzonym dniu.