grill

Wiele osób wyczekuje z niecierpliwością sezonu grillowego. Spotkania w gronie bliskich i przyjaciół przy grillu, z pysznym jedzeniem, to wspaniały czas. Jednak organizacja ogrodowego grilla to dla wielu osób nie lada wyzwania. Podczas przygotowań trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Jak przygotować się do grilla?

Nadchodzi sezon grillowy? Czas się do niego odpowiednio przygotować! Zanim zaprosisz na wspólne grillowanie przyjaciół i bliskich, pamiętaj o wykonaniu kilku bardzo ważnych czynności, które zostały wymienione poniżej.

Sprawdź stan grilla

Przygotowanie do grilla należy rozpocząć od skontrolowania stanu tego sprzętu. Sprawdź, w jakiej kondycji jest zarówno obudowa, jak i ruszt. Może okazać się, że konieczna będzie naprawa grilla czy nawet wymiana na nowy.

Jeśli dysponujesz grillem elektrycznym, to koniecznie go uruchom i zweryfikuj, czy jest w pełni sprawny. Jeśli jakieś elementy nie działają, jak należy, zajmij się ich naprawą jeszcze przed sezonem grillowym.

Dokładnie wyczyść grilla

Przed sezonem grillowym powinieneś również pamiętać o tym, aby dokładnie wyczyścić urządzenie z kurzu i innych zanieczyszczeń. W tym celu najlepiej zastosuj specjalne środki przeznaczone do mycia tego rodzaju sprzętów. Dzięki temu będziesz miał pewność, że detergenty nie uszkodzą żadnych elementów grilla.

Skompletuj akcesoria grillowe

Jeśli planujesz zorganizować ogrodowego grilla, to koniecznie musisz wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Przede wszystkim powinieneś zainwestować w rękawice ochronne, szczotkę do czyszczenia, szczypce, łopatki, widelce do mięs i fartuch. Dodatkowo możesz kupić termometr, który pomoże Ci kontrolować temperaturę przygotowywanych potraw oraz płytę żeliwną, na której przygotujesz potrawy o niewielkich rozmiarach. Płyty żeliwne rewelacyjnie kumulują ciepło, dlatego znajdujące się na nich potrawy utrzymują wyższą temperaturę nawet po wyłączeniu grilla.

Przygotuj miejsce na grilla

Jeśli organizujesz grilla w przydomowym ogrodzie, to uporządkuj przestrzeń przed spotkaniem – skoś trawę i posprzątaj. Ponadto zadbaj o wyposażenie. Przede wszystkim zorganizuj wygodne meble ogrodowe. Poznań to miasto, w którym bez problemu kupisz krzesła, stoły czy sofy do ogrodu. Dzięki tym elementom odpowiednio ugościsz bliskich i znajomych, którzy przybędą na wspólne grillowanie.

Poszukaj ciekawych przepisów na dania z grilla

Przed organizacją grilla ogrodowego, warto poszukać ciekawych przepisów, a następnie kupić produkty potrzebne do ich przygotowania. Weź pod uwagę preferencje smakowe zaproszonych gości. Dowiedz się, czy wszyscy z nich jedzą mięso, czy może jednak w gronie są osoby na diecie wegetariańskiej bądź wegańskiej. Ponadto zadbaj o różnorodność. Poszukaj przepisów zarówno na klasyczne dania z grilla, jak i te nieco bardziej oryginalne. Na grillu z pewnością nie może zabraknąć karkówki, kiełbasy i innych wędlin oraz warzyw, takich jak np. cukinia, ziemniaki czy bakłażany. Świetną opcją jest również przygotowanie grillowanych kolb kukurydzy czy tofu.