Decydując się remont mieszkania bądź kupując nowe, mamy do wyboru opcję „pod klucz” bądź też „w stanie surowym”. Wybór jednego czy też drugiego modelu niesie za sobą różnorakie konsekwencje dla właścicieli mieszkania czy też domu. Sprawdzamy, co dokładnie oznacza remont pod klucz i jakie zalety posiada tego typu rozwiązanie.

Wszystko gotowe

Remonty zdecydowanie nie są ulubioną czynnością domowników. Zwykle oznaczają one konieczność odpowiedniego przygotowania mieszkania wraz z zabezpieczeniem rzeczy osobistych oraz zakup odpowiednich materiałów budowlanych. Oczywiście możemy zadania te zlecić profesjonalnej firmie remontowej, a na czas odświeżania mieszkania wyprowadzić się z niego. To zaś, jak jego stan będzie prezentował się po naszym powrocie, zależy od tego, czy wybierzemy opcję remontu pod klucz czy też w stanie deweloperskim lub inaczej mówiąc, surowym. Remont pod klucz oznacza, że domownicy są w stanie niemalże od razu wprowadzić się do odnowionego mieszkania. Ściany są odpowiednio pomalowane, podłogi są położone, łazienki i kuchnia wykończone. Często istnieje także możliwość zamontowania przez ekipę mebli i innych niezbędnych sprzętów. Tymczasem remont w stanie deweloperskim bądź surowym oznacza położenie wylewek betonowych na podłodze oraz tynków na ścianach. Mieszkanie trzeba więc samodzielnie wykończyć, nie ma możliwości natychmiastowego wprowadzenia się.

Co się opłaca?

Wnętrza pod klucz to rozwiązanie idealne dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort, natomiast nie czują się pewnie w kwestiach remontowych. Niestety, pomalowanie ścian czy położenie podłóg zajmuje sporo czasu i wymaga posiadania odpowiednich umiejętności. Na remont pod klucz bardzo często decydują się więc osoby zapracowane oraz rodziny z małymi dziećmi, które zwyczajnie nie mogą czekać na to, aż mieszkanie będzie gotowe, by przyjąć domowników. Wybierając opcję remontu pod klucz, zyskujemy nie tylko czas, ale także nabieramy pewności, że nasze wnętrza będą profesjonalnie wykończone, bez konieczności wprowadzania poprawek. Warto mieć na uwadze, że zanim osoby wykonujące remont zabiorą się za poszczególne prace, cały projekt domu zostaje bardzo dokładnie omówiony z jego właścicielami. Biorą oni udział w jego aranżacji od początku do końca, z możliwością wprowadzania poprawek – oczywiście do czasu wykonania poszczególnych prac. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które wymaga zaufania do ekipy remontowej i osoby odpowiedzialnej za wykonanie projektu mieszkania. Tymczasem mieszkanie w stanie deweloperskim oznacza konieczność samodzielnego jego wykończenia, co dla wielu osób jest zbyt pracochłonne. Remont przewiduje bowiem jedynie wymianę instalacji wodnej, gazowej czy elektrycznej oraz otynkowanie ścian i wylewkę na podłogi. Cała reszta pozostaje w gestii właścicieli mieszkania, którzy sposobem gospodarczym mogą dokończyć jego aranżację. Ma to rację bytu w momencie, gdy nie zależy nam na szybkim wprowadzeniu się do mieszkania.

Dobry remont, dobra oferta

Warto mieć na uwadze, że obecnie najczęściej decydujemy się na remonty pod klucz, gdyż są droższe, lecz z drugiej strony mogą nam zaoszczędzić wiele czasu i nerwów. Niemniej jednak trzeba dokonać właściwego wyboru firmy, która nie tylko zajmie się wykonaniem projektu dopasowanego do naszych potrzeb, ale również w profesjonalny sposób przeprowadzi remont naszych wnętrz. Chcąc wyremontować swoje wnętrza pod klucz w Pile, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie internetowej ArchitektWnetrz.com.pl Wybierając Apro Design zyskujesz pewność, że Twoje mieszkanie przywita Cię piękną aranżacją wnętrza pod klucz Piła, a Ty nie będziesz musiał przejmować się jego wykończeniem. Sam projekt wykonywany jest w oparciu o wytyczne klienta, zatem każdy otrzyma to, czego oczekuje, aby móc poczuć się jak najlepiej w swoim mieszkaniu. Współpraca z dobrą, cenioną na rynku firmą, to klucz do sukcesu. Pamiętajmy, że nasze mieszkanie powinno wyglądać wyjątkowo, a doprowadzenie go do takiego stanu wcale nie musi oznaczać dużego wkładu naszej pracy ani poświęcania dużej ilości czasu.