pieluchy

Niektóre artykuły są wręcz niezbędne w niemowlęcej wyprawce. Takim właśnie produktem jest materiałowa pieluszka mogąca służyć na wiele sposobów. Na rynku dostępny jest duży wybór pieluszek różnego rodzaju. Dużą popularnością cieszą się szczególnie pieluszki bambusowe i muślinowe.

Materiałowe pieluszki znajdują się w każdej niemowlęcej wyprawce. Mogą służyć jako przykrycie, śliniak, tkanina pod główkę podczas ulewania, a nawet jako podkład do przewijania. Dzięki swojej delikatności nadają się do wycierania delikatnej skóry maluszka. Jednak czasami wybór konkretnej tkaniny bywa kłopotliwy dla rodziców. Zwłaszcza wśród tak dużej oferty pieluszek dostępnych na rynku. Szczególnie popularne wśród rodziców są pieluszki bambusowe i muślinowe. Niestety czasami rodzice nie wiedzą, czy lepiej wybrać pieluszki muślinowe, czy bambusowe. Z tego powodu warto bliżej się przyjrzeć tym tkaninom i ich właściwościom. 

Właściwości pieluszek muślinowych

Muślin jest niezwykle delikatnym i miękkim materiałem chętnie wykorzystywanym w akcesoriach dla niemowląt. Pieluszki muślinowe są świetną alternatywą dla zwykłych pieluszek tetrowych. W przeciwieństwie do tych drugich muślin ma delikatną, gładką strukturę. Ponadto ceniony jest za wysoką chłonność i hipoalergiczność. Nie podrażnia delikatnej skóry malca, dlatego może być używany bezpośrednio na skórę. Dobrej jakości pieluszki muślinowe, takie jak https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/higiena-i-pielegnacja/pieluszki/pieluszki-muslinowe mają duże właściwości pochłaniające wilgoć i są niezwykle wytrzymałe. Pozwala to na długie użytkowanie i częste pranie pieluszki bez zmiany struktury materiału. Materiał muślinowy pozwala skórze oddychać, dzięki czemu nadaje się również jako przykrycie w gorące letnie dni. Ze względu na swoje zalety rodzice często nie wiedzą, czy lepiej wybrać pieluszki tetrowe muślinowe, czy bambusowe. Oba materiały mają swoje zalety i nie brakuje miłośników zarówno jednych, jak i drugich tkanin.

Właściwości pieluszek bambusowych

Bambus to niezwykle popularna tkanina ceniona za swoje właściwości. Chętnie jest wykorzystywana do produkcji dziecięcych ubranek i akcesoriów. Zaletami tego materiału jest bardzo duża chłonność i przewiewność. Pieluszki bambusowe gwarantują bezpieczeństwo dla delikatnej skóry dziecka i są hipoalergiczne. Dodatkowo mają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, dzięki czemu są dobrym wyborem dla niemowląt. Tkanina bambusowa jest dobrym wyborem szczególnie latem. Bambus ma niższą temperaturę niż temperatura powietrza, w ten sposób skutecznie chłodząc w letnie dni. Zatem pieluszki bambusowe czy muślinowe, które będą odpowiedniejsze dla maluszka? Każdy rodzic musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie, kierując się własnymi potrzebami i preferencjami. 

Pieluszki tetrowe muślinowe czy bambusowe — które wybrać?

Nie można zdecydowanie stwierdzić, która tkanina lepiej sprawdzi się dla dziecka. Zarówno bambus, jak i muślin mają wiele zalet, które zachęcają do ich wyboru. Oba materiały są delikatne dla skóry maluszka i hipoalergiczne. Ponadto cechują się wysoką chłonnością i przewiewnością. Dlatego to, czy rodzic zdecyduje się na pieluszki muślinowe, czy bambusowe, zależy wyłącznie od jego upodobań. Materiał muślinowy w odróżnieniu od bambusa nie jest tak śliski, dzięki czemu wygodniej trzymać go pod głową dziecka. Ponadto muślin nie zmienia swojej struktury nawet po wielu praniach, zachowując swoją miękkość i delikatność. Pieluszki bambusowe po pewnym czasie mogą stać się szorstkie. Jednak bambus ma właściwości antybakteryjne i grzybicze zabezpieczające przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów. Dobrze sprawdza się także latem, skutecznie ochładzając rozgrzaną skórę, Oba materiały można prać w wysokiej temperaturze i prasować — pozwala to utrzymać produkty w czystości. Zarówno bambus, jak i muślin jest niezwykle wytrzymały, dzięki czemu można go użytkować przez długi czas. Duża różnorodność wzorów i kolorów pozwala na znalezienie czegoś dla każdego malca. Dlatego decyzję dotyczącą wyboru konkretnej tkaniny każdy rodzic powinien podjąć sam.