Chociaż rynek nieruchomości notuje z roku na rok coraz większe wzrosty, to wielu właścicieli zadaje sobie pytanie, w jaki sposób sprzedać mieszkanie lub dom w możliwie najbardziej opłacalny sposób, najlepiej bez udziału pośrednika.

Wycena i samodzielna praktyka sprzedaży nieruchomości – ocena opłacalności

Jeden z pierwszych kroków to właściwa wycena nieruchomości prowadzona przez niezależnego eksperta. Wiele czynników wpływa na wycenę, w tym aglomeracja, bliskość centrum, potencjał planu zagospodarowania przestrzennego, dostępność infrastruktury społecznej (podstawowe usługi do życia). Czy możesz poczekać na drugą stronę transakcji, czy zależy Ci przede wszystkim na czasie? To bardzo ciekawy problem, ponieważ nieruchomość jest majątkiem mało płynnym, mimo wyraźnego trendu wzrostowego w Polsce. Samodzielne poszukiwanie inwestora zajmuje najczęściej sporo czasu, wymaga organizacji spotkań, często z osobami, które mogą się wahać. Wystawienie ogłoszenia tylko na jednym portalu nie do końca się opłaca, jeśli spojrzy się na zasięgi. Nawet, jeżeli samodzielnie realizujesz sprzedaż nieruchomości to istnieje duże prawdopodobieństwo zetknięcia się ze znacznymi kosztami, jakie generuje marketing, a także przygotowanie lokalu do wizytacji. Minimalny koszt odświeżenia posiadłości to kilka tysięcy złotych, zakładając tylko podstawowe prace. Z reguły ostateczna kwota okazuje się być większa. Alternatywą może być kontakt ze skupem nieruchomości w całej Polsce.

Skup nieruchomości – Pulo.pl

Firma Pulo.pl specjalizuje się w skupie działek, gruntów, lokali handlowych, luksusowych apartamentów, ale również nieruchomości zadłużonych, czy takich z nieuczciwymi lokatorami, co stanowi częsty problem w Polsce ze względu na źle zoptymalizowane prawo. Na terenie całego kraju można zauważyć wyraźną korzyść dla nieuczciwych najemców, których niezwykle trudno się pozbyć, zakładając brak podejmowania ryzykownych kroków. Skup nieruchomości płaci gotówką automatyczne po zaakceptowaniu warunków współpracy. W umowach skupu nie występują klauzule niedozwolone.

Jak sprzedać mieszkanie bez pośrednika?

 

Skup nieruchomości w całej Polsce oferuje dopasowanie się do aktualnych cen rynkowych, szybki czas działania, co realizowane jest bez zbędnych formalności. Pulo.pl zapewnia gwarancję odkupu nieruchomości w każdym stanie, a to unikalna korzyść dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym bez problemów formalnych?

Współpraca ze skupami opłaca się nawet flipperom, czyli inwestorom preferującym krótkoterminowe transakcje na rynku nieruchomości. Pamiętaj, że kredyt hipoteczny wiąże się z pewną odpowiedzialnością informacyjną ze strony kredytobiorcy. Nie możesz sprzedać lokalu bez powiadomienia banku. Wszystkie transakcje wykonywane na rynku nieruchomości najlepiej powiązać z notariuszem, który przy okazji dopełni formalności w dziale ksiąg wieczystych. Nieruchomości w najpopularniejszych lokalizacjach to realna wartość ze względu na ograniczenie miejsca na tworzenie nowych inwestycji deweloperskich w dużych aglomeracjach. Dostęp do kredytu hipotecznego w okresie niskich stóp procentowych umożliwia cykliczne prowadzenie podobnych transakcji z udziałem skupów gotówkowych lub przez własną praktykę.

W jaki sposób powinieneś się zabezpieczyć przy sprzedaży nieruchomości?

Koniecznie spisz umowę przedwstępną po dopełnieniu podstawowych formalności z bankiem i uzyskaniu zgody na wykreślenie hipoteki. Wszystkie umowy zabezpieczaj przez notariusza. Upewnij się, czy przelewy doszły zgodnie z założonymi terminami, również te do banku, jeżeli przekazujesz nieruchomość z obciążeniem. Skup to najprostsza opcja, ponieważ przesuwa ryzyko formalne na podmiot bardziej wyspecjalizowany. Procedura kupna-sprzedaży nieruchomości w skupie zamyka się najczęściej w niecałą dobę i wyklucza ewentualne problemy z Urzędem Skarbowym.

Słowo na zakończenie

Postaraj się precyzyjnie rozpoznać własne potrzeby sprzedażowe i zastanów się nad problematyką możliwie najwyższej ceny transakcyjnej. Pamiętaj, że nie zawsze najwyższa cena to główny cel ze względu na ryzyko wystąpienia problemów formalnych. Na rynku nieruchomości funkcjonuje wielu nieuczciwych inwestorów i niepoważnych klientów, a skup nieruchomości za gotówkę w całej Polsce to szansa na uniknięcie kłopotów przy tak dużej transakcji.