Choć Szwecja nie kojarzy się fanatykom motoryzacji z tak gigantycznym rynkiem, jaki panuje przykładowo w Niemczech, nie oznacza to, że nie znajdziesz na nim ciekawych ofert kupna pojazdów. Dystans dzielący nasz kraj od Szwecji nie jest na tyle duży, abyś już na starcie rezygnował z tego ciekawego sposobu na pozyskanie samochodu, który spełni Twoje oczekiwania i zarazem zapewni bezpieczeństwo bliskim.

Solidny samochód ze Szwecji

Modele samochodów marek Volvo i Saaba wywodzą się ze Skandynawii i od dłuższego czasu zyskują coraz to większe uznanie wśród pasjonatów motoryzacji. Pomimo że pojazdy sprowadzane ze Szwecji charakteryzują się dużym przebiegiem ze względu na pokaźne odległości pomiędzy szwedzkimi miejscowościami, należy wspomnieć, że każde auto jest szczegółowo diagnozowane, a sami kierowcy z tamtych rejonów bardzo o nie dbają. Dodatkową zaletą sprowadzenia auta ze Szwecji jest fakt, że tamtejsi motorniczy niezwykle cenią sobie modele z wyposażeniem o wysokim standardzie. Dlatego też sprowadzony pojazd nie musi wiązać się z ogromnym nakładem finansowym. Nie ma także potrzeby weryfikacji auta jako powypadkowe, gdyż skandynawskie regulacje jasno precyzują, że uszkodzone modele mają ulec natychmiastowej kasacji.

Jak bezpiecznie sprowadzić samochód ze Szwecji?

Jeśli jesteś nastawiony na sprowadzenie auta ze Skandynawii, masz przed sobą dwie możliwości. Pierwsza z nich wiąże się z kupnem w polskim komisie, gdzie auta te są dostępne już w coraz większym zakresie. Niestety taka operacja oznacza dodatkowe wydatki. Co ciekawe, korzystniej jest zdecydować się na drugie rozwiązanie, czyli na transakcję bezpośrednią z właścicielem ze Szwecji. Pomocne dla Ciebie staną się tamtejsze portale aukcyjne, nie musisz obawiać się przy tym o problemy komunikacyjne, gdyż ludzie w komunikatywny sposób operują tam językiem angielskim. Cała procedura zakupu będzie wiązała się ze współpracą z profesjonalną firmą, która dopełni wszelkich formalności.

Dane wybranego modelu

Samochód ze Szwecji i jego historia wymaga wcześniejszej weryfikacji i jest to czymś naturalnym w kontekście sprowadzania pojazdów. Za pomocą rządowego portalu otrzymuje się pełną historię samochodu; jedyne, co jest potrzebne, by się z nią zaznajomić i otrzymać rzetelny raport, to numer rejestracyjny, VIN, a także data pierwotnej rejestracji. Za pomocą tych wiadomości dowiesz się, czy wybrany przez Ciebie model nie pochodzi z kradzieży, czy dane przedstawione na liczniku są rzeczywistym przebiegiem oraz jakie naprawy zostały zaimplementowane w trakcie korzystania z pojazdu.

Niezbędne procedury

W krajach Unii Europejskiej procedury importu aut nie różnią się znacząco między sobą, jednak w kontekście kraju, jakim jest Szwecja, należy uwzględnić parę istotnych kwestii. Z pewnością zdajesz sobie sprawę z obowiązku rejestracji auta w naszym kraju, w związku z czym jesteś zobligowany do przedstawienia dwóch części dowodu rejestracyjnego w barwach niebieskiej oraz żółtej. Kolejnym obowiązkiem, którego musisz dopełnić, jest wykazanie posiadania dowodu własności. W tym przypadku wystarczy posiadać umowę kupna-sprzedaży. Cała posiadana przez Ciebie dokumentacja wymaga przetłumaczenia z języka szwedzkiego na język polski przez tłumacza przysięgłego. Dodatkowo w momencie dostarczenia auta do Polski musi ono odbyć przegląd już na terenie naszego kraju.

Sprowadź swoje auto z pomocą profesjonalistów

Jak zapewne już słusznie zauważyłeś, cała operacja związana ze sprowadzeniem auta ze Szwecji wymaga określonego działania w ramach prawa krajowego, jak i tego stanowionego w Skandynawii. Aby wszystkie formalności zostały dopełnione, należy skierować swoje kroki do profesjonalistów, którzy będą wiedzieli, jak zapewnić kompleksową usługę. Za pośrednictwem strony Autotesto skontaktujesz się z zawodowcem, który zapozna się z Twoimi oczekiwaniami i zaoferuje Ci korzystne rozwiązanie. Dlaczego warto im zaufać? Po pierwsze nie martwisz się o żadne formalności, a wystarczy, że wybierzesz dany model. Całą resztę możesz pozostawić w rękach Autotesto. Dzięki nim poznasz szczegółową historię swojego przyszłego auta, dowiesz się, jakie elementy były naprawiane oraz, co najważniejsze, czy wszystkie dane z deski rozdzielczej mają potwierdzenie w rzeczywistości.