usta

Jak powszechnie wiadomo, liczy się przede wszystkim osobowość, jednak wygląd zewnętrzny nie pozostaje bez znaczenia. Dbałość o swoją urodę i kondycję wpisuje się w założenia XXI wieku. Obecnie upiększamy się nie tylko przy pomocy makijażu, ogromną popularność zdobyły zabiegi medycyny estetycznej, a przede wszystkim powiększanie ust.

Jak powiększyć usta?

Usta są bardzo ważnym elementem naszej twarzy, bowiem znajdują się w jej centrum. O pełnych, ponętnych ustach marzy niemalże każda kobieta, jednak matka natura nie zawsze jest hojna. Możemy je powiększyć poprzez zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Ta substancja naturalnie występuje w naszym organizmie i podlega rozkładowi na przestrzeni lat, dlatego też ta procedura musi być powtarzana, aby efekt się utrzymał. Powiększanie ust kwasem jest stosunkowo bezbolesnym zabiegiem, który dodatkowo nie jest nadmiernie inwazyjny. 

Dużą popularność zdobył również zabieg zwany lip flip, który wykonuje się przy użyciu toksyny botulinowej. Toksyna wstrzyknięta nad górną lub pod dolną wargę rozluźnia mięśnie dookoła ust, dzięki czemu usta samoistnie się powiększają. Botox – w Warszawie znajdziemy mnóstwo gabinetów medycyny estetycznej, które oferują różnego rodzaju zabiegi, mające na celu zwiększenie objętości ust i nadanie im pożądanego wyglądu.

Jak powiększyć usta w domu?

Nie każdy chce od razu decydować się na skorzystanie z usług gabinetów kosmetycznych, dlatego też wiele osób zastanawia się, jak powiększyć usta domowym sposobem. Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków, które mają nieinwazyjnie działanie. Pomadki czy błyszczyki powiększające usta to prawdziwy hit, ponieważ w zaledwie kilka minut zyskujemy dodatkową objętość. Wskazane kosmetyki faktycznie działają, ponieważ w swoim składzie zawierają substancje drażniące, przykładowo ostre przyprawy, które powodują, że usta stają się delikatnie napuchnięte, a tym samym większe.

Idealnym sposobem na powiększenie ust w domu jest po prostu odpowiednia pielęgnacja. Usta suche, spierzchnięte, z których odstają liczne skórki, nigdy nie będą wyglądały dobrze. Regularne wykonywanie peelingów ust oraz smarowanie ich pomadkami nawilżającymi to podstawy pielęgnacji. Co ciekawe, złuszczenie możemy nawet wykonać przy wykorzystaniu tradycyjnej szczoteczki do zębów – jest to niesamowicie oszczędne rozwiązanie, ponieważ nie musimy zaopatrywać się w specjalistyczne produkty.

Coraz większą popularność w ostatnim czasie zdobywają ćwiczenia twarzy. Dzięki systematycznemu wykonywaniu możemy skutecznie odmłodzić nasz wygląd, ujędrnić skórę i wyeliminować niedoskonałości. Istnieją specjalne ćwiczenia, których celem jest naturalne powiększenie ust. Należą do nich:

  • układanie twarzy w charakterystyczny dzióbek i rozchylanie warg,
  • wyraźne wymawianie samogłosek,
  • szerokie uśmiechanie się,
  • zatrzymywanie powietrza w ustach i wypychanie warg do przodu.

Ćwiczenia są bardzo proste i wystarczy na nie poświęcić zaledwie kilka minut dziennie, a już po 2 tygodniach będziemy mogli zauważyć efekty. Na platformie YouTube znajdziemy wiele filmów instruktażowych, które pokazują odpowiednią technikę wykonywania wymienionych ćwiczeń.

Jak powiększyć usta – domowe sposoby

Natychmiastowy efekt w postaci powiększonych ust da nam wykorzystanie kieliszka. Z pewnością w tej chwili wiele osób się głowi, jak powiększyć usta kieliszkiem. Jest to nadzwyczajnie proste! Wystarczy przyłożyć naczynie do ust i zasysać powietrze. Już po kilkunastu sekundach zauważymy, że nasze usta znacznie się powiększyły. Nie należy jednak przesadzać z tą metodą, ponieważ mogą pojawić się wokół naszych ust charakterystyczne zaczerwienienia, które nie wyglądają estetycznie, a mogą utrzymać się nawet przez kilka dni. 

Dla powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej istnieje wiele domowych alternatyw, jednak nie są one tak skuteczne i efektowne. Jeśli chcemy diametralnie odmienić wygląd ust i nadać im inne proporcje, wówczas warto zdecydować się na zabieg wykonywany przez specjalistę.