strona internetowa

Z biegiem lat nastąpił rozkwit sektora usług turystycznych w naszym kraju. Coraz więcej turystów korzysta z obiektów noclegowych w różnych regionach Polski. Wzrost liczby urlopowiczów powoduje, że firmy z branży turystycznej radzą sobie coraz lepiej. W dzisiejszych czasach prowadzenie działalności w sektorze usług turystycznych jest o wiele łatwiejsze, gdy posiada się stronę internetową. Witryna z ofertą noclegową, galerią, możliwością rezerwacji noclegu oraz opisem atrakcji dostępnych w okolicy przyciąga klientów, którzy znajdują wszystkie najważniejsze informacje o obiekcie w jednym miejscu w sieci.

Zalety posiadania własnej strony internetowej w branży turystycznej

Strona internetowa jest niezwykle efektywnym narzędziem do zarządzania obiektem noclegowym. Sprzedaż usług turystycznych, prowadzona za pośrednictwem własnej witryny, to nowoczesne rozwiązanie ułatwiające pozyskiwanie nowych klientów. Strona internetowa, prezentująca ofertę usług turystycznych, to przede wszystkim świadectwo profesjonalności firmy. Właściciele pensjonatów, hoteli czy też kwater prywatnych, którzy udostępniają potencjalnym klientom niezbędne narzędzia rezerwacyjne w Internecie, niewątpliwie zyskują w ich oczach. Ponadto posiadanie firmowej strony internetowej ułatwia uniezależnienie się od portali turystycznych, wyszukiwarek noclegów oraz innych internetowych katalogów obiektów noclegowych, które najczęściej pobierają opłaty za możliwość udostępnienia swojej oferty. Co więcej, własna strona internetowa z hostingiem pozwala na samodzielną publikację i modyfikację oferty turystycznej czy też komunikację z klientem za pośrednictwem maila lub formularza kontaktowego.

Oferta stron internetowych wraz z hostingiem dla branży turystycznej

W sieci można znaleźć oferty wielu firm, które proponują stworzenie prostej strony www dla usług turystycznych wraz z jej hostingiem. Właściciel obiektu noclegowego może zdecydować się na wykonanie strony internetowej w oparciu o gotowy szablon lub zlecić zaprojektowanie rozbudowanej witryny, która będzie dostosowana do indywidualnych oczekiwań klienta. Koszt stworzenia takiej strony determinuje przede wszystkim jej funkcjonalność oraz wybrane na potrzeby klienta opcje. Hosting www z dla usług turystycznych jest wsparciem w ich sprzedaży, dlatego też powinna być:

  • responsywna,
  • funkcjonalna,
  • zorientowana na klienta.

Hosting dla obiektów turystycznych – co jeszcze powinien obejmować?

Oferta hostingu dla branży usług turystycznych, oprócz wykonania i wdrożenia strony www, obejmuje również korzystanie z serwera oraz zakup domeny. Klient zyskuje wówczas spersonalizowaną nazwę domeny oraz konto serwerowe, a płatność za te usługi może być odbywać się w formie abonamentu. Niektóre podmioty, zajmujące się hostingiem dla stron z sektora turystyki, oferują dodatkowe usługi w postaci systemu rezerwacji noclegu wraz z kalendarzem online. W ramach hostingu dla obiektów turystycznych klient powinien otrzymać także dostęp do usług poczty elektronicznej.