Odchudzanie to jedno z trudniejszych wyzwań, które podejmuje wiele osób ze względu na chęcią poprawy stanu zdrowia. Pozbycie się kilku nadprogramowych kilogramów wiąże się z mniejszym obciążeniem dla organizmu, lepszym samopoczuciem, przyspieszeniem metabolizmu oraz obniżeniem ryzyka zachorowania na wiele poważnych chorób, w tym miażdżycę, cukrzycę, udar, nadciśnienie czy dolegliwości związane ze stawami.

Jednak spora grupa osób decyduje się na odchudzanie, aby poprawić wygląd własnej sylwetki. Wtedy poza dbałością o jedzenie mniejszej liczby kalorii czy regularne uprawianie aktywności fizycznej warto wesprzeć cały proces poprzez odpowiednio dobrane zabiegi. Wśród nich popularnością cieszy się liposukcja, która stanowi świetną opcję na odchudzanie w Toruniu.

Co to jest liposukcja? Odchudzanie – Toruń

Liposukcja to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Polega na odessaniu tkanki tłuszczowej z konkretnej partii ciała przy pomocy specjalnych urządzeń. Co istotne, zanim lekarz zacznie wykonywanie zabiegu, najpierw stosuje znieczulenie miejscowe bądź ogólne. Dzięki temu pacjentowi zostaje zapewniony maksymalny komfort w trakcie odsysania tkanki tłuszczowej.

Odchudzanie w Toruniu za sprawą liposukcji wykonuje się zazwyczaj w okolicach brzucha, tułowia, ud, podudzi, pośladków, bioder, łydek, kostek, kolan, ramion, twarzy oraz szyi. To właśnie te partie ciała uważa się za najbardziej problematyczne w trakcie pozbywania się dodatkowych kilogramów.

Najpierw lekarz robi niewielkie nacięcia na skórze pacjenta, a następnie wprowadza w nie metalowe kaniule, które są podłączone do urządzenia próżniowego. Działanie tego sprzętu sprawia, że adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, zostają rozbite, po czym ich pozostałości wyciągnięte na zewnątrz.

Dlaczego warto zdecydować się na liposukcję w trakcie procesu odchudzania – Toruń

Każdy, kto kiedykolwiek zdecydował się na odchudzanie, zdaje sobie sprawę, że niektóre partie ciała lepiej reagują na podejmowane kroki celem zmniejszenia tkanki tłuszczowej, inne zaś są oporne pod tym względem. To sprawia, że sporo osób szuka innego rozwiązania poza dietą redukcyjną i różnorodnymi ćwiczeniami. Jedno z nich stanowi liposukcja.

Warto rozważyć zastosowanie tego zabiegu, gdy jesteś w trakcie procesu odchudzania, ponieważ liposukcja pozwoli na szybkie, a zarazem skuteczne pozbycie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy treningi ani ujemny bilans kaloryczny nie działają na oporne partie ciała, jak podbródek, kostki, tułów, kolana czy twarz.

Co więcej, liposukcja stanowi bardzo skuteczną opcję w trakcie odchudzania. W Toruniu ten zabieg wykonują prawdziwi specjaliści, którzy dbają o to, aby został wykonany z maksymalnym profesjonalizmem. Ponadto odsysanie tłuszczu pozwala na wymodelowanie sylwetki. A jeśli w dalszym ciągu zadbasz o optymalną liczbę zjadanych kalorii oraz regularnie uprawiany sport, efekty liposukcji pozostaną z Tobą na długo w postaci wymarzonej budowy ciała.