perfum

Perfumy z feromonami stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich chętnie kobiety i mężczyźni, ale czy rzeczywiście mogą być sposobem na przyciągnięcie partnerów i lepszą komunikację międzyludzką?

Feromony — czym są?

Wyraz feromon pochodzi z języka greckiego „pherein”, czyli przekazywać i „hormon”, co znaczy pobudzać. Jego działanie jest porównywane do efektów wywoływanych przez afrodyzjaki. Naturalne feromony, które są wytwarzane przez organizm, są odbierane przez zmysł powonienia na poziomie podświadomym, następnie impulsy są przekazywane do mózgu i wywołują określone reakcje. Dzięki temu w towarzystwie osób, które wydzielają określone feromony, możemy czuć się wyluzowani, zrelaksowani i możemy czuć do nich sympatię. Mózg nawet wtedy, kiedy nie identyfikuje feromonów jako określonego zapachu, reaguje na nie.

Feromony połączone z ulubionymi perfumami wykazują oddziaływanie zarówno na poziomie świadomym, jak i podświadomym. Feromony Love and Desire działają naturalnie i niewidzialnie, jest to energetyzujący, świeży zapach z wyczuwalną nutą grejpfruta, liścia brzozy, cyprysu i szałwii. Używając perfum z feromonami, nie ma potrzeby stosowania innych zapachów.

Naturalne feromony są pożądanym zapachem dla płci przeciwnej, z tego względu, że mózg odbiera je jako sygnał zapachu zdrowego człowieka. Bliski partner jest w stanie zareagować nawet na minimalną ilość feromonów drugiej połówki, ponieważ jego zmysł powonienia jest na nie szczególnie wyczulony. Perfumy zawierające feromony Love and Desire mogą także wywołać pozytywne emocje i sympatię do osoby, która ich używa.

Feromony damskie i męskie

Odbiór feromonów jest kwestią indywidualną, nie mamy świadomie wpływu na to, w jaki sposób zareagujemy na dany związek chemiczny. Dociera on z narządu nosowo-lemieszowego do podwzgórza znajdującego się w mózgu. Feromony są wytwarzane przez gruczoły potowe i łojowe, mogą się znajdować w wydzielinie z pochwy, spermie, ślinie, moczu i łzach. Feromony Love and Desire to forma energetyzującego zapachu stworzona dla mężczyzn, wywołuje on zainteresowanie płci przeciwnej, z kolei na innych mężczyzn działa pozytywnie przy nawiązywaniu kontaktów. Badania wykazują, że feromony zwiększają atrakcyjność u konkretnej osoby. Wyczuwalne feromony u mężczyzn powodują, że są oni postrzegani jako atrakcyjniejsi i inteligentniejsi. Wydzielanie feromonów u kobiet związane jest z cyklem menstruacyjnym, w fazie owulacji są one uważane za bardziej pociągające. Dowiedziono, że feromony mogą wywoływać określone reakcje, wpływać pozytywnie na odczuwanie emocji, wydzielanie hormonów, a nawet pobudzenie seksualne.

Jak stosować perfumy z feromonami Love and Desire?

Feromony obecnie mogą być wytwarzane w laboratoriach, są dodawane do różnych substancji zapachowych, np. wód toaletowych. Feromony Love and Desire są oparte na związkach chemicznych Androstenolu i Androstenonie, perfumy należy nałożyć tradycyjnie w zgięciach łokci, na nadgarstki i na kark 15 minut przed wyjściem z domu. Najlepiej nałożyć je bezpośrednio na zwilżoną skórę, a następnie włożyć ubranie.