Kiedy myślimy o doskonałej bieliźnie, często jako pierwsza wyobrażana jest seksowna, kobieca, wyrafinowana część garderoby nocnej. Istnieją jednak bardziej ekscentryczne modele bielizny, które wciąż mają swoje miejsce w kobiecej garderobie. Bodystocking – co to jest? Jest to rodzaj bielizny, którą można nosić pod sukienką lub spodniami. Jest to także swoisty hit wśród bielizny erotycznej. Dlaczego warto je mieć i jakie modele warto wziąć pod uwagę? O tym i więcej w dzisiejszym artykule.

Bodystocking – co to jest?

Bodystocking to najmniej oczywisty element kobiecej garderoby, który należy zaliczyć do kategorii odzieży erotycznej na pełne miłości wieczory. Sama nazwa przetłumaczona na język polski oznacza body zakrywające całe ciało, co doskonale oddaje charakter tego kroju. Bodystocking wykonuje się najczęściej z materiałów znanych właśnie z pończoch i rajstop, czyli delikatnych, prześwitujących i bardzo dobrze dopasowanych do naszego ciała. Nie można jednak zapominać, że istnieją także bardziej odważne modele – siatkowane, a nawet lateksowe.

Bodystocking – czy warto nosić?

Zdecydowanie tak! Choć bodystocking na pierwszy rzut oka wydaje się propozycją dla najodważniejszych z nas, gwarantujemy, że jest to jeden z najlepszych sposobów na urozmaicenie nocnej garderoby. Bodystocking jest również polecany, ponieważ to idealne rozpoczęcie przygody z bielizną erotyczną dla tych z nas, które nie przekonały się do bardziej odkrywającej garderoby.

Ponadto tego typu bielizna jest idealna na każdy typ ciała. Niezależnie od naszych rozmiarów, dobrze dobrany krój idealnie dopasuje się do ciała, podkreślając jednocześnie jego atuty i optycznie wyszczuplając sylwetkę.

Dobrze dobrany bodystocking jest niczym druga skóra. Dzięki zastosowaniu miękkich materiałów doskonale przylega do ciała, jednocześnie nie krępując naszych ruchów, a żaden z jego elementów nie powoduje doskwierających otarć czy podrażnień.

Jak wybrać odpowiedni bodystocking?

Wybierając swój pierwszy bodystocking, należy uważnie sprawdzić ceny i jakość danych materiałów. Nierzadko okazuje się, że znacznie droższy bodystocking znanych marek jest znacznie gorszy, niż tańsze wersje od mniej popularnych twórców. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę wybierając bodystocking?

  • Styl – należy go przestudiować, aby dobrać krój, który będzie dla Ciebie odpowiedni i który idealnie nada Twojemu ciału wdzięku i podkreśli widoczne już atuty. Styl to jeden z najważniejszych kryteriów;
  • Dopasowanie – nie ma sensu inwestować w kombinację, która Ci nie odpowiada, w której nie będziesz czuć się komfortowo. Wszystkie kształty są piękne w bodystockingu, a dużą zaletą bielizny tego typu jest to, że ukrywa nieestetyczne detale, które czasem pojawiają się na naszej skórze;
  • Okazja – konieczne jest również dobranie bodystockingu do okazji i własnych pragnień. Na przykład czarny bodystocking, w przeźroczystą siateczkę z otworami w klatce piersiowej lub w kroku, idealnie dopasuje się do gorącej zabawy lub wyjścia do klubu. Kryjącemu bodystockingowi może towarzyszyć ubiór, ładna spódnica, czy bluzka ze wcięciem w dekolcie.

Bodystocking – jak nosić, by czuć się dobrze?

Noszenie bodystockingu podobne jest do innych rodzajów bielizny erotycznej, a także i tej zwykłej. Na pierwszy raz z tego rodzaju bielizną warto wybrać dyskretny kolor, ale nie mdły. Najważniejszym aspektem komfortu w trakcie noszenia bodystockingu jest jego odpowiedni krój i rozmiar. Należy wybrać więc takie, które odpowiadają naszym osobistym gustom.

Jeśli boimy się odsłonięcia zbyt wiele, np. ubierając bodystocking na wyjście, dobrym pomysłem jest połączenie go z innymi elementami garderoby. Krótki crop-top połączony z dziurawymi dżinsami lub spódnicą mini doda wdzięku, pewności i charakteru całej stylizacji.

Przy odpowiedniej kombinacji, można stworzyć także bardziej elegancki wygląd, nadający się nawet na poważniejsze okazje. Zakładając bodystocking należy więc traktować go jako część garderoby, bardziej tajemniczą i sensualną niż te noszone na co dzień. Dzięki takiemu myśleniu momentalnie zakochamy się w bieliźnie tego typu, nie rozstając się z nią w trakcie wielu okazji. 

Bodystocking – wygodny i odważny element garderoby

Bodystocking stał się jednym z ciekawszych dodatków do seksownej bielizny dla wszystkich kobiet. Sprawia, że nawet najseksowniejsze stringi, czy pończochy będą całkowicie banalnym wyborem. Ten przeźroczysty i zniewalający kombinezon jest niezwykle atrakcyjny nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn.