Jednym z najważniejszych elementów wyprawki przedszkolaka są odpowiednie ubrania. Podczas ich kompletowania, a później codziennego przygotowywania zestawu na dany dzień, warto kierować się kilkoma prostymi zasadami. Pozwolą one dziecku czuć się komfortowo, a Tobie dadzą pewność, że Twój maluch ubrany jest stosownie do pory roku i aktywności, które czekają na niego w przedszkolu.

Przede wszystkim wygoda

Najważniejszą cechą wszystkich ubrań dziecięcych jest wygoda. Niezależnie od tego, czy maluch spędza w przedszkolu tylko kilka godzin, czy cały dzień, każda chwila w niewygodnych spodniach czy gryzącej koszulce, utrudnia beztroską zabawę. Dlatego warto wybierać odpowiednie dla dzieci, miękkie materiały. W tej roli doskonale sprawdzą się zarówno dziewczęce, jak i chłopięce dresy. Bezapelacyjnie są one niezbędnym elementem garderoby każdego przedszkolaka.
Odpowiednie dresy charakteryzują się tym, że są przyjemne w dotyku i nie ograniczają ruchów. Można znaleźć je w bardzo wielu kolorach i wzorach, dlatego każde dziecko z całą pewnością znajdzie swój ulubiony model. Duży wybór w przystępnych cenach dostępny jest w sklepie Scan4fun.pl. Wygodne spodnie dresowe nie przeszkadzają podczas siedzenia w kręgu na dywanie, ani w czasie szalonych zabaw na świeżym powietrzu. Sprawdzą się nawet na zajęciach z rytmiki czy gimnastyki. Dzieci uwielbiają nosić także bluzy dresowe z nieco nnych względów: zakładają kaptury i wcielają się w przeróżne postacie. Do obszernych kieszeni chowają skarby, które nie zmieściły się już do tych w spodniach. Takich skrytek i funkcji nie zapewni ani najlepszy jeans, ani elegancki sweter.

Samodzielny przedszkolak

Maluchy w wieku przedszkolnym bardzo intensywnie pracują nad swoją samodzielnością. Uczą się ubierać i rozbierać, co jest nie lada sztuką. Warto wziąć to pod uwagę i wspierać tę naukę, wybierając odpowiednie ubrania. Spodnie dresowe, które nie posiadają rozporka i uciążliwych guziczków z pewnością spełnią swoją funkcję. Łatwe zakładanie i zdejmowanie na pewno zachęci dziecko do samodzielności. Przyda się też podczas korzystania z toalety, dokąd maluchy często udają się w ostatniej chwili i nie mają wtedy czasu na cierpliwe rozpracowywanie zamków w spodniach. Usamodzielnianie się malucha wiąże się nieodłącznie z częstym brudzeniem i zmienianiem ubrań. Dobrze jest więc przygotować dziecku do przedszkola zapasowe elementy garderoby. Koszulki, podkoszulki, bielizna, dresy chłopięce i bluzy zawsze powinny czekać w pogotowiu (nawet po kilka sztuk). To wcale nie jest przesadna ilość. Przekonasz się, że maluch jest w stanie wykorzystać większość z tych rzeczy w ciągu jednego dnia. Wystarczy malowanie farbami, zabawy na placu zabaw po deszczu i zupa pomidorowa na obiad. W końcu brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko!

Ubieranie warstwowe

Ubierając dziecko, pamiętaj o warstwach. Niezależnie od pory roku, jest to bardzo ważna zasada. Maluch powinien zawsze mieć możliwość zdjęcia jednej warstwy, gdy jest mu zbyt gorąco oraz założenia dodatkowej, kiedy zmarznie. W przedszkolach zazwyczaj panuje dość wysoka temperatura, dlatego wchodząc do sali prosto z dworu, na pewno dziecko będzie chciało się rozebrać. Podobnie po zajęciach ruchowych, gimnastyce czy tańcach. Po drzemce natomiast, przyjemnie będzie znów otulić się bluzą dresową albo swetrem. Ubieranie warstwami pomoże także opiekunom w placówce odpowiednio ubrać Twoje dziecko na wycieczkę, spacer czy wyjście na plac zabaw.
Nawet, gdy na zewnątrz panuje upał, warto dać dziecku dresową bluzę i zostawić ją w szatni przedszkola. Dzieci często chorują, dlatego może się zdarzyć, że pomimo wysokiej temperatury na zewnątrz, dziecko potrzebuje cieplejszego ubrania z powodu gorączki. Zabezpiecz je także na taką ewentualność. Będzie mu dużo przyjemniej czekać, aż zabierzesz go do domu, jeśli będzie miało możliwość wtulenia się miękką bluzę.