iphone

Telefon to niezwykle przydatne urządzenie, bez którego w dzisiejszych czasach większość z nas mogłaby sobie nie poradzić. Zrozumiałe zatem będzie to, że jeśli cokolwiek stanie się z Twoim urządzeniem, możesz odczuwać frustrację, ale postaraj się opanować nerwy. W tym artykule dowiesz się co zrobić jeśli iPhone nie reaguje na dotyk oraz poznasz kilka ciekawych sposobów naprawy, które z pewnością pomogą Ci w rozwiązaniu Twojego problemu.

Dlaczego ekran iPhone nie reaguje na dotyk?

Pierwszą rzeczą, której musisz dokonać, jest uzyskanie informacji, dlaczego Twój ekran dotykowy nagle mógł przestać działać. Zwykle problem występuje, gdy fizyczna część wyświetlacza iPhone’a, która przetwarza dotyk, przestaje działać poprawnie lub gdy oprogramowanie iPhone’a przestaje funkcjonować odpowiednio w modelu, który posiadasz. Podsumowując, może być to wina problemu ze sprzętem lub oprogramowaniem, a już za chwilę dowiesz się jakie kroki podjąć, aby naprawić Twojego iPhone’a.

Rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem iPhone’a prawdopodobnie nic Cię nie wyniesie. Jest to również o wiele bezpieczniejszy oraz łatwiejszy proces, niż podważanie ekranu, czego robić nie powinieneś. Skąd w iPhonie bierze się brak reakcji na dotyk? Jakie wydarzenia mają na to wpływ? Apple twierdzi, że jest to wynikiem wielokrotnego upuszczenia urządzenia na twardą powierzchnię, a następnie dalszego obciążania go mimo takich zdarzeń. Twórcy doskonale zdają sobie sprawę z problemu i mają określony program naprawczy do takich przypadków. Problem ten najczęściej dotyka takie modele jak iPhone 6 oraz iPhone 6 plus.

Dlaczego za sprawą oprogramowania w iPhone nie działa dotyk?

Problem z oprogramowaniem to bardzo poważny problem, ponieważ to właśnie przez to Twój ekran może nie działać w prawidłowy sposób. Pamiętaj, że warto zacząć od resetu oprogramowania przed podejmowaniem jakichkolwiek bardziej zaawansowanych działań z Twoim sprzętem. Być może funkcjonalność ekranu przestaje istnieć dopiero jak zaczynasz używać pewnej podejrzanej aplikacji? Jeśli ekran dotykowy Twojego iPhone’a przestaje działać podczas korzystania z określonej aplikacji, problem może dotyczyć tej aplikacji, a nie iPhone’a.

Początkowo powinieneś sprawdzić dostępność aktualizacji, ponieważ może tak się dziać ze względu na jej przestarzałą wersję. Odwiedź App Store i dotknij ikony swojego konta w prawym górnym rogu ekranu. Przewiń w dół, aby zobaczyć listę dostępnych aktualizacji. Jeśli jest aktualizacja aplikacji powodującej problem, wybierz opcję aktualizuj po jej prawej stronie i sprawdź, czy problem dotyczył właśnie tego. Jeśli aktualizacja aplikacji nie rozwiąże problemu, spróbuj ją usunąć i ponownie zainstalować. Po ponownej instalacji wadliwa aplikacja powinna zacząć działać od nowa. Aby usunąć aplikację, naciśnij i przytrzymaj jej ikonę pokazaną na ekranie, aż otworzy się menu. Stuknij w opcję “usuń aplikację”, a następnie w “usuń”, aby odinstalować aplikację na iPhonie. Następnym krokiem będzie ponowne pobranie usuniętej aplikacji w App Store, która powinna teraz działać bez zarzutów.

Czy w razie uszkodzenia urządzenia warto naprawiać telefon samodzielnie?

Samodzielna naprawa Twojego iPhone’a może wynieść Cię taniej, aczkolwiek musisz wiedzieć, że piszesz się na ryzyko niepowodzenia całej operacji. Aby dokonać tego wzorowo i cieszyć się ze sprawnego urządzenia, powinieneś mieć pewne umiejętności oraz doświadczenie. Możesz spróbować tego dokonać na podstawie specjalnych poradników w platformie You Tube, czy też wpisów na różnych forach dotyczących urządzeń Apple wpisując w internet hasło takie jak: “iPhone nie reaguje na dotyk”. Jednak bezpieczniejsze będzie oddanie telefonu w ręce specjalistów. Możesz zaufać takim fachowcom jak serwis apple w Białymstoku. Jeśli Twoje urządzenie nadal jest na gwarancji, to nie musisz martwić się o koszty naprawy, ale jeśli ten okres upłynął, to też nie powinieneś się przejmować, ponieważ koszt takiej operacji nie będzie specjalnie wysoki. Czas oczekiwania na odbiór naprawionego już urządzenia nie trwa dłużej niż tydzień.