fotel samochodowy

Pokrowce na fotele samochodowe stanowią coraz częściej nieodłączny element wyposażenia każdego auta. Ich główną funkcją jest ochrona tapicerki, jednak często wykorzystywane są jako element odnowienia wnętrza samochodu. Niektórzy właściciele aut decydują się na pokrowce w celu zasłonięcia zniszczonych oryginalnych foteli w samochodzie. Bez względu na cel, jakiemu mają służyć pokrowce, przez ich zakupem warto zastanowić się jakie pokrowce na fotele samochodowe wybrać i czym się kierować podczas zakupu.

Pokrowce na fotele samochodowe – jakie wybrać?

Pokrowce na fotele samochodowe powinny być dopasowane przede wszystkim do typu posiadanego auta. Kluczowe jest to, aby materiał pokrowca nie zasłaniał znajdujących się z boku poduszek powietrznych. Odpowiednich pokrowców będą wymagały także auta wyposażone w fotele ze zintegrowanymi zagłówkami. Warto mieć też na uwadze, że do modeli aut sportowych z reguły nie będą pasowały pokrowce uniwersalne.

Pokrowce na fotele samochodowe – jakie modele są popularne?

Jakie pokrowce na fotele samochodowe wybrać w zależności od ich konstrukcji? Należy wiedzieć, że pokrowce samochodowe różnią się od siebie konstrukcją i to w zależności od niej różne będzie ich działanie, a także przeznaczenie. Wyróżnia się kilka rodzajów pokrowców a do najpopularniejszych z nich zaliczyć należy:

– koszulki, które nakładane są na siedzisko i oparcie fotela. Wyróżnia je niska cena oraz łatwość montażu. Tego typu pokrowce najczęściej są mało odporne na uszkodzenia, cechuje je też niska estetyka,

– pokrowce uniwersalne, które są stosunkowo tanie i łatwo dostępne,

– pokrowce dedykowane do konkretnego modelu samochodu jak np. https://lugano.sklep.pl/pl/menu/toyota-213.html,

– tzw. maty, wyróżniające się prostą formą. Ten model nie zasłania w całości powierzchni fotela i najczęściej obejmuje środek oparcia oraz siedzisko.  

Pokrowce na fotele samochodowe – jaki materiał?

Podczas wyboru idealnych pokrowców warto zwrócić uwagę również na materiał, z którego zostały wykonane. To od materiału będzie zależała ich trwałość, a także komfort użytkowania.

Często wybieranym materiałem na pokrowce samochodowe jest welur, który zapewnia duży komfort podczas jazdy a dodatkowo jest materiałem wytrzymałym. Co ważne, nie zmienia on swoich właściwości w różnych warunkach zewnętrznych. Jednak producenci coraz częściej odchodzą od pokrowców welurowych i zastępują je zamszem, który posiada identyczne właściwości.

Drugim bardzo popularnym materiałem na pokrowce samochodowe jest struktura tekstylna jak np. poliester. Tego typu pokrowce są tanie i bardzo łatwo dostępne. Najczęściej wykonuje się z nich pokrowce uniwersalne. Cechuje je łatwość czyszczenia oraz spora odporność na zabrudzenia.

Osoby poszukujące bardziej luksusowych rozwiązań mogą wybrać pomiędzy pokrowcami wykonanymi ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Tego typu pokrowce będą idealnie dopasowywać się do fotela. Co więcej, wyglądają bardzo atrakcyjnie i estetycznie oraz nadają całemu wnętrzu elegancji.

 

Pokrowce ochronne na siedzenia w samochodzie chronią oryginalną tapicerkę auta przed zabrudzeniami. Wybierając modele wyposażone w wypustki masujące czy ogrzewaną osłonę dodatkowo poprawiają komfort podczas jazdy.