Stojak na monitor to urządzenie służące do montażu monitora na suficie, ścianie lub stole. Pozwala zawiesić monitor na określonej wysokości oraz w określonym położeniu w poziomie i pionie. Dlatego każdy użytkownik może wybrać dla siebie odpowiedni kąt widzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień pracują przed komputerem. Przy okazji można w ten sposób podnieść walory wizualne i estetyczne danego miejsca. Jaki uchwyt do monitora wybrać?

Mocowanie monitora do biurka – zalety 

Pracodawcy często stają przed takim wyborem w celu zachowania ergonomii pracy biurowej. W końcu dobrze zorganizowana przestrzeń do pracy wpływa na komfort pracowników, co faktycznie przekłada się na wydajność i efektywność wykonywanych przez nich zadań. Jest to najbardziej widoczne w miejscach, które wymagają dużego ekranu. Normą staje się również praca na wielu monitorach w niektórych zawodach..Mamy więc duże ekrany, kable, stojaki, które muszą zmieścić się na blacie, pozostawiając niezbędną przestrzeń roboczą. Szczerze mówiąc – zwykle to po prostu nie pasuje. Jednak najprostsze rozwiązanie, wymiana biurka na większe, jest również najmniej opłacalne. W końcu powierzchnia biurowa jest ograniczona, a wynajem i utrzymanie kosztuje, a ten sam efekt można osiągnąć zupełnie innymi sposobami. Dzięki podstawce do monitora ta część, która zajmuje najwięcej miejsca na monitorze – podstawka zostaje wyeliminowana. Biorąc pod uwagę wpływ jaki przynosi, jest to bardzo tania inwestycja. Coraz więcej firm, pracowników zdalnych i freelancerów zaczyna w to wierzyć. W każdej z tych sytuacji zawsze przyda się więcej miejsca, nie tylko w klasycznym biurze. Tym bardziej, że nie jest to jedyna zaleta podstawki pod monitor.

Jaki uchwyt do monitora? Na co zwrócić uwagę?

Powodem, dla którego warto rozważyć zakup stojaka na monitor, jest możliwość jego dokładniejszego ustawienia. Oryginalna podstawka dostarczana z monitorem umożliwia jedynie regulację jego nachylenia lub zmianę wysokości. Wielokrotnie zakres tych przepisów jest mocno ograniczany przez producentów urządzeń. Decydując się na montaż monitorów możemy niemal idealnie dopasować sprzęt do potrzeb miejsca pracy. Odpowiednio dobrane ramię pozwala na obrót monitora o 360° oraz regulację kąta pochylenia w dowolnym zakresie. Dzięki temu w kilka minut możemy ustawić wyświetlacz w pionie. Ważna dla zdrowia jest również możliwość elastycznej regulacji ekranu. Prawidłowo umieszczony monitor oznacza, że nie musimy przyjmować wymuszonych pozycji przy biurkach (jak pochylanie się) i wywierać nacisku na kręgosłup. Mocowanie do monitora pozwala na idealną ergonomię w każdej sytuacji, nawet przy podniesionych blatach.

Jaki uchwyt do monitora wybrać

Ważnym elementem ramienia monitora biurkowego jest jego wielkość. Ponieważ istnieją różne ekrany, rozmiary i wagi. Jeśli chcemy, aby wyświetlacz wisiał w powietrzu, musimy się upewnić, że nie spadnie. Chociaż dostępne są ogólne uchwyty, warto rozejrzeć się za uchwytami specyficznymi dla modelu. Następnie upewniamy się, że wszystkie parametry pasują do siebie i nic się nie dzieje z naszym gadżetem. Jednym z ważniejszych elementów jest regulowana wysokość ramienia monitora biurkowego. To pozwala nam dostosować nasze miejsce pracy i bawić się w najlepszy możliwy sposób. W ten sposób możemy dostosować wysokość do naszych aktualnych potrzeb lub naszej wysokości i pozycji siedzącej. Pamiętaj jednak, że nie każdy model może mieć taką funkcję. Warto zainwestować, ponieważ umożliwia korzystanie z monitora wszystkim członkom naszej rodziny, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. I nie musimy go montować na stałe w jednym miejscu.

Wybór odpowiedniego i dobrego modelu uchwytu nie powinien być trudny. Pamiętaj, że zakupu tego typu oprawki należy dokonać w autoryzowanym sklepie, aby mieć pewność, że zostanie bezpiecznie wyprodukowane. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze klamki? Najpierw rozważ liczbę monitorów. Będzie to jeden z głównych czynników decydujących o poszukiwaniu odpowiedniego modelu. Pamiętaj tylko, że jeśli potrzebujesz stojaka, który obsługuje więcej niż jeden lub dwa monitory, sprawdź jego nośność, aby nie ograniczać się do mniejszego ekranu. 

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031