pierścionek zaręczynowy

Kupowanie pierścionka zaręczynowego może być problematyczne. Dlatego warto się do tego odpowiednio przygotować. Na co zwrócić uwagę, szukając idealnego modelu?  Czy wybrać pierścionek zaręczynowy ze złota, czy srebra?  Doradzamy, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, gdzie go kupić i ile zapłacić.

 

Jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Mężczyzna rzadko zna rozmiar palca. Dlatego prawie każdy kupujący staje przed wyzwaniem poznania tego wymiaru. Istnieje kilka sposobów na poznanie rozmiaru palca przyszłej panny młodej bez wzbudzania podejrzeń. Zgodnie z polską tradycją przyszła panna młoda będzie nosić pierścionek zaręczynowy na serdecznym palcu prawej dłoni do momentu ślubu. Jeśli masz pierścionek na wybranym palcu serdecznym, nie ma prostszego sposobu – zanieś go do jubilera, a on poda Ci rozmiar pierścionka lub po prostu dokładnie zmierz jego wewnętrzną średnicę. Możesz też poprosić o pomoc ukochaną koleżankę, która posłuży się nią jako pretekstem do wybrania dla siebie pierścionka, pójścia z nią do sklepu jubilerskiego, przymierzy razem biżuterię i znajdzie odpowiedni rozmiar. Jeśli przed zakupem wahasz się między dwoma rozmiarami, zawsze bezpieczniej jest wybrać większy. Kiedy jesteś zaręczony, lepiej nosić go luźno na palcach, niż zostawiać go niedopasowanym. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy jubiler, od którego kupujesz, oferuje bezpłatną korektę rozmiaru przed zakupem.

Ustal swój budżet

Przed wyborem pierścionka zaręczynowego należy ustalić, ile można na niego wydać. Pamiętaj, że liczy się to, jak czujesz się z wybranym przedmiotem, a nie kwota, jaką wydajesz na pierścionek. Jeśli jednak nie dysponujesz potrzebną kwotą i chcesz szybko kupić pierścionek, zawsze możesz skorzystać z zakupów na raty oferowanych przez coraz większą liczbę sklepów jubilerskich. Naprawdę oceń swoje możliwości finansowe i zabierajmy się do pracy.

Pierścionek zaręczynowy srebrny czy złoty ?

Ze względu na wagę tego momentu uważa się, że metal, z którego wykonany jest pierścionek, powinien być szlachetny i trwały. Czym więc jest pierścionek zaręczynowy – złoty czy srebrny? Złoto jest w czołówce od wielu lat. Klasyczne żółte złoto spodoba się zarówno tradycjonalistom, jak i minimalistom. Złote pierścionki zaręczynowe to ponadczasowy klasyk gatunku. Białe i różowe złoto z pewnością przyciągną uwagę miłośników chłodnych tonów i nietuzinkowego artystycznego podejścia do biżuterii. Platynowe pierścionki to szlachetniejsza gratka niż wymagająca panna młoda. Pierścionek z różowego złota przyciągnie uwagę każdej romantycznej duszy. Czy pierścionek zaręczynowy może być srebrny? Pamiętaj, że wiele kobiet nie może nosić złota, ponieważ są na nie uczulone. W tym przypadku skupmy się na pierścionkach ze srebra wysokiej czystości. Warstwa rodu nałożona na srebrną biżuterię wydobywa blask kruszcu, niczym odrobina białego złota. Szukając odpowiedniego pierścionka zaręczynowego, koniecznie zobacz https://diamondsky.pl/pierscionki-zareczynowe-rozowe-zloto/

Jaki kamień wybrać?

Kamieniami najczęściej używanymi do ozdabiania pierścionków zaręczynowych są diamenty oszlifowane lub diamenty o szlifie brylantowym. Diamenty to najcenniejsze i najtwardsze kamienie szlachetne. Jest całkowicie odporny na zarysowania i matowienie. Pierścionek z białym diamentem pośrodku sześciu nóg uważany jest za tradycyjny pierścionek zaręczynowy. Biel to kolor kojarzący się z niewinnością i czystością, doskonałość tego kamienia uosabia szczere intencje oraz poświęcenie i wytrwałość w uczuciu. Jeśli Twoja narzeczona jest tradycjonalistką, pierścionek z brylantem będzie dla niej właściwym wyborem. Możesz też wybrać różowe, żółte, zielone lub czarne diamenty.

Zadbaj o opakowanie

Zakupiony pierścionek zaręczynowy otrzymasz w pudełku, które po zaręczynach wręczysz wybranej przez siebie osobie. Później mogła służyć jako pojemnik do przechowywania tych klejnotów. Dlatego wygląd pudełka jest bardzo ważny. Jeśli zamawiasz produkt przez Internet drogą wysyłkową, opakowanie zewnętrzne produktu jest również ważne dla ochrony.