Niezbędnym i jednocześnie najczęściej jednym z pierwszych kupowanych produktów dla dziecka jest wózek. Na początku sprawa może wydawać się prosta, ma dobrze jeździć i być ładny. Kiedy jednak przechodzimy do przeglądania ofert dostępnych w sklepach internetowych czy stacjonarnych, okazuje się, że wybór wcale nie jest łatwy. Zagłębiając się w temat, poznając różne modele widzimy ich wady i zalety. Stajemy przed ogromnym dylematem, jaki wózek będzie najlepszy dla naszego dziecka i gdzie powinniśmy go kupić? Czy sklep internetowy będzie dobrym wyborem? Czy może lepiej wybrać wózek w sklepie stacjonarnym, gdzie otrzymamy fachową pomoc? Sklepy z wózkami znajdują się w większości miast, różnią się jednak asortymentem i cenami dostępnych produktów. Zastanawiasz się gdzie kupić wózek dziecięcy w Szczecinie ? Poniższy artykuł powinien choć trochę ułatwić wybór.

Rodzaje wózków dla dzieci

Wyróżniamy 4 rodzaje wózków dla dzieci:

  • wózki 2w1– to zestaw składający się z gondoli, która przeznaczona jest dla niemowlaka od urodzenia do mniej więcej 9 miesiąca życia oraz wersji spacerowej. „Spacerówka” oprócz opcji siedzącej najczęściej rozkłada się też na płasko, więc dziecko ma nadal możliwość leżenia, ale już ma większą przestrzeń, swobodę ruchów i lepszy widok na otaczający go świat.
  • wózki 3w1– oprócz gondoli i spacerówki dodatkowo zestaw zawiera fotelik samochodowy. Może to być fotelik firmy takiej jak wózek, albo można dokupić fotelik innej firmy i dokupić do niego adaptery, dzięki, którym będziemy mogli umieścić go na stelażu wózka. Ułatwia to sprawę podczas wyjazdów, ponieważ nie ma konieczności zabierania całego wózka. Wystarczy stelaż wózka i fotelik wraz z adapterami, w którym nasze dziecko odbywa podróż.
  • wózki 4w1– dodatkowo do zestawu 3w1 dołączony jest 4 element, czyli baza ISOFIX, która ułatwia montaż fotelika w samochodzie.
  • wózki spacerowe tzw. „spacerówki”– ten wózek jest zazwyczaj drugim wózkiem, który wybieramy dla naszego dziecka. Najczęściej między 6 a 9 miesiącem życia dziecko przesiada się z tzw. wózka głębokiego, czyli gondoli do spacerówki. Im mniejsze dziecko, tym bardziej istotne jest to czy rozkłada się na płasko. Dziecko, które jeszcze samo nie siada, nie powinno jeździć w pozycji leżącej. Większość wózków posiada tą opcję, co jest też dużym plusem przy drzemkach dziecka na spacerze. Większość rodziców decyduje się na zakup spacerówki mimo posiadania zestawu 2 lub 3 w 1, ponieważ spacerówki z zestawów są zazwyczaj dużo cięższe i zajmują więcej miejsca.
  • wózki bliźniacze– wykorzystywane  nie tylko dla bliźniaków, ale też jako wózki dla dzieci z małą różnicą wieku, tzw. wózki „rok po roku” – również dostępne w wersji spacerowej lub w zestawach.

Jeśli już zdecydujemy czy chcemy zakupić zestaw, czy pojedynczy wózek musimy zmierzyć się z wyborem konkretnego modelu. Na co zwrócić szczególną uwagę? Na rodzaj kół. Koła piankowe będą lekkie, ale gorzej sprawdzą się na nierównościach. Więc jeśli mieszkasz i spacerujesz po terenach nierównych, leśnych, wybierz wózek z kołami pompowanymi, bezdętkowymi. Ważnym elementem jest też waga wózka. W zależności od tego czy musisz wnosić wózek po schodach, czy nie, dobierz wózek z taką wagą, aby było Ci wygodnie. Pamiętaj, że do wagi wózka trzeba doliczyć też wagę dziecka! Przy wyborze wózka zwróć również uwagę na amortyzację, która ułatwia nie tylko jazdę po nierównościach, ale też wjeżdżanie na krawężniki czy do autobusu.

Gdzie kupić wózek?

Zastanawiasz się gdzie kupić wózek? Wybierz sklep, który ma bogatą ofertę wózków różnych firm i modeli. Tylko w takim sklepie mamy pewność, że sprzedawca pomoże nam wybrać dobry model, dostosowany do naszych potrzeb, a nie wciśnie nam jedyny produkt, jaki ma. Jesteś mieszkańcem Szczecina lub okolic i zastanawiasz się gdzie kupić wózki dziecięce Szczecin? Zajrzyj do sklepu Baby On Tour, który znajduje się w Dołujach/Mierzynie koło Szczecina. Mają też stronę internetową, warto na nią zajrzeć przed przyjazdem do sklepu, aby choć trochę rozeznać się w temacie.

Jeśli jeszcze nie wiesz gdzie kupić wózek dziecięcy w Szczecinie, to sklep stacjonarny Baby On Tour będzie dobrym wyborem – podczas wizyty w sklepie stacjonarnym będzie możliwość przetestowania, jak wózek jeździ, jak się go składa oraz porównania z innymi ofertami. Na miejscu dostępne są również inne akcesoria dla maluchów.