drzwi

Budowa domu zawsze składa się z wielu etapów. Jednym z nich jest wybór drzwi zewnętrznych. Sprawa ta nigdy nie powinna być bagatelizowana, a wybór konkretnych drzwi powinien być dobrze przemyślany. Drzwi zewnętrze odgrywają kilka istotnych funkcji. Oczywiście przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo. Jednak poza tym wpływają także na estetykę domu oraz jego energooszczędność. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego?

Drzwi zewnętrzne drewniane

Drzwi drewniane cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Jednak ich wybór nie może być przypadkowy. Ważne jest bowiem, aby drewniane drzwi wykonane były z materiału cechującego się dobrymi właściwościami technicznymi. Jakie drewno się tu dobrze sprawdzi? Na pewno warto postawić na dąb lub mahoń. Dobrym rozwiązaniem będzie również sosna lub świerk. Drzwi zewnętrzne drewniane cieszą się dużą popularnością z kilku powodów. Z pewnością wpływ ma na to fakt, że są one bardzo wytrzymałe. Dodatkowo drewno cechuje się znakomitą izolacją termiczną. Wspomnieć trzeba tu jeszcze o tym, aby decydując się na drewniane odrzwia zewnętrzne sprawdzić, z jakie materiału zostały wykonane. Mowa tu w szczególności o tym, aby drewno zostało wcześniej właściwie przesuszone. Ważne jest także, aby pozbawione było wszelkich wad, w tym sęków. Oczywiście istotne jest także, aby drzwi zakupione były w sprawdzonym i renomowanym sklepie. Gdzie warto je zakupić? Na pewno drzwi zewnętrzne w Bydgoszczy w sklepie tessa.com.pl.

Drzwi zewnętrzne z PCV

Nowoczesne drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego mogą być również wykonane z PCV. Podkreślić tu trzeba, że materiał PCV jest w tym przypadku dodatkowo wzmacniany. Dzięki temu drzwi zewnętrzne wykonane z PCV stanowią bardzo solidne zabezpieczenie. Dodatkowo takie drzwi uszczelniane są pianką poliuretanową. Podnosi to jeszcze bardziej właściwości techniczne takich drzwi. Mówiąc o drzwiach zewnętrznych PCV, nie można pominąć tematu ich wypełnienia. Najczęściej wykonywane jest ono z płyt, które wytłaczane jest z paneli PCV. Często stosowane do tego celu są również takie materiały jak blacha aluminiowa oraz MDF. Zewnętrzne drzwi PCV zwykle wykańczane są folią akrylową, co sprawia, że prezentują się bardzo estetycznie. Niestety drzwi PCV w porównaniu z drzwiami drewnianymi nie stanowią tak dobrego zabezpieczenia przed ewentualnym włamaniem. To, co jednak je wyróżnia to znakomite parametry akustyczne oraz termiczne. Takie drzwi są również bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości.

Drzwi zewnętrzne aluminiowe

Odpowiadając na pytanie, jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać, nie można zapomnieć o drzwiach aluminiowych. Te cechują się ościeżnicą o profilu aluminiowym. Z kolei skrzydło w przypadku takich drzwi wykonywane jest z profili z odpowiednią wkładką. Wypełnienie drzwi aluminiowych wykonywane jest z różnych materiałów. Mogą być to panele z blachy bądź szyba. Możliwości jest tu naprawdę wiele. Istotne w przypadku drzwi zewnętrznych aluminiowych jest ich wykończenie. Najczęściej malowane są one metodą proszkową. Dzięki temu są one równomiernie pokryte farbą. Oznacza to również możliwość zastosowania zarówno efektu połysku, jak i możliwość wyboru efektu matowego.

Jakie drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego mogą być wykonywane z różnych materiałów. Niezależnie jednak od tego, jaki materiał się wybierze, kupując drzwi wejściowe, uwagę zwrócić należy na kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest na pewno szerokość. Nie powinna być ona mniejsza niż 90 cm. Mniejsze drzwi nie zapewnią odpowiedniej wygody i komfortu użytkowania. Po drugie, ważna jest także ich wysokość. W tym przypadku postawić powinno się na drzwi, których wysokość wynosi przynajmniej 2 metry. Po trzecie, uwagę zwrócić należy także na współczynnik przenikania ciepła. Na koniec wspomnieć jeszcze warto o izolacji akustycznej. Drzwi zewnętrzne muszą skutecznie chronić przed hałasami z zewnątrz. Kupując konkretny model drzwi zewnętrznych, warto pamiętać o powyższych wskazówkach.

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031