Twoje dziecko wybiera się do szkoły? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każda pociecha potrzebuje odpowiedniego asortymentu, żeby zacząć swoją przygodę ze szkołą. Konieczne są wszelkiego rodzaju podręczniki, zeszyty, strój na lekcje wychowania fizycznego, plecak, a także – piórnik.

Zastanawiasz się, jaki piórnik sprawdzi się najlepiej? Musisz wiedzieć, że jest to element bardzo ważny – będzie on stanowił pewnego rodzaju wizytówkę Twojego dziecka w szkole. Na każdej lekcji będzie ozdabiał ławkę Twojej pociechy, ale też będzie zawierał wszelkie potrzebne przybory do pisania czy rysowania.

Zanim wybierzesz dany model, zastanów się nad tym, czego potrzebuje Twoja pociecha. Piórniki szkolne muszą w końcu pomieścić wiele ważnych elementów. Jeżeli Twoja pociecha używa wielu długopisów, mazaków, dużo rysuje kredkami – w tym przypadku najlepiej sprawdzi się piórnik duży i pojemny. Warto wziąć pod uwagę na przykład piórniki rozkładane. W ten sposób po otworzeniu przed Twoim dzieckiem ukaże się cała zawartość. Zwyczajne piórniki nie będą tak praktyczne, a Twoja pociecha będzie mogła się zabrać do pracy dopiero wtedy, kiedy wyszuka odpowiednie przybory. Jeżeli jednak Twoje dziecko nie potrzebuje wielu kolorowych przyborów do pisania – prosty piórnik szkolny sprawdzi się idealnie, ponieważ nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca w plecaku.

Piórniki dla chłopców

Przede wszystkim musisz wiedzieć, co lubi Twoje dziecko. Jeżeli ma swoich ulubionych superbohaterów – warto kupić piórnik przedstawiający ową postać. Kiedy Twój syn jest fanem sportu, kup piórnik z motywem graficznym przedstawiającym piłki lub logo ulubionego klubu sportowego. Kieruj się również estetyką, ponieważ ładny piórnik będzie się lepiej prezentował na ławce Twojego syna.

Piórniki dla dziewczyn

Tutaj sytuacja wygląda podobnie, co w przypadku chłopców. Wybierz taki piórnik, który najlepiej sprawdzi się w plecaku Twojej pociechy. Jeżeli Twoja córka uwielbia bawić się lalkami, świetnym wyborem będzie model z grafiką przedstawiającą Barbie. Twoja pociecha jest fanką jakiejś kreskówki? Piórnik z bohaterami danej bajki sprawdzi się wyśmienicie!